Oval Yüz Erkek Saç Modelleri

Oval Yüz Erkek Saç Modelleri

Erkekler arasında birçok kişi yalnızca moda olarak görmüş oldukları saç kesimlerini tercih ederler. Ancak bu sizin beğendiğiniz saç modeli, yüz şeklinize uymayarak belki de yüzünüzde yer alan bazı kusurları daha da ön plana çıkaracaktır. Ancak berberde tıraş olmadan öncesinde yüz hatlarınız için bir araştırmada bulunabilir ve yüz şeklinize göre bir saç modeli seçebilirsiniz. Bu yazımızda ise oval yüz şekline sahip olan kişiler için saç modellerini derleyeceğiz.

Dengeli kişilerin kafa şekli olan oval yüz, saç için en uygun yüz şekilllerinden biri olmakla beraber saç stilistlerinin en rahat bir şekilde çalıştıkları yüz kesimleri arasından biri olacak ve nerdeyse tüm saç modelleri ise bu yüz tipi için uygun bir hale gelecektir. Bu yüz şekli için dikkat etmeniz gerek tek bir nokta ise alın bölgesinin tam olarak kapanmasının önüne geçerek saç önünde yer alan perçemleri her daim taramak olacaktır.

Oval yüz için saçlarınız kıvırcık ya da dalgalı bir şekilde olabilir. Saçlarınızı biraz uzatarak yan kısımlarından çok fazla kesmeden saçların temizlenmesini sağlamak gerekiyor. Oval yüz için uzun ve dağınık saç modelleri her daim yakışan ve yüzü tam olarak yansıtan saç modelleridir. Sizler ise her zaman saç kestirmek istediğinizde ilk olarak berberinizin size vermiş olduğu tavsiyeleri uyabilir ve ona göre güzel bir kesim gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir