Modern Erkek Saç Modelleri

Modern Erkek Saç Modelleri

1950 ya da 1970’li seneler bizim için şuan çok uzak gözükmekte olsa da, saç trendleri bakımından hala geçmiş şeylerden ilhamlar ile beraber saç modellerine de retro adı verilen yeni kesimler ekklenmiştir. Özellikle de erkek saç modellerinde sürekli trend haline gelen modern retro erkek saç modelleri yer alıyor. Hem günümüz stilleri için ayak uyduran hem de retro olarak izler barından bu saç modellerine bakalım.

Undercut saç modeli

Undercut saç kesim modellerinin yeni bir moda olduğunu düşünebilirsiniz ancak yanılırsınız. Çünkü bu saç kesimi olsukça eski zamanlardan beri erkeklerin oldukça fazla tercih etmekte olduğu, saçların yan ve arka kısımlarının kısa ve tıraşlı, ön kısımlarının ise daha uzun olduğu saç modelidir.

Geriye doğru taranmış saçlar

1950 ve 1960 senelerinin asi gençleri taafından sıkça tercih edilen geriye doğru taranmış saç modelini kendinnize uygulamak için saçlarının ön kısmının belirli bir uzunluğa erişmiş olması gerekiyor. Şekillendirme yaparken de saç şekillendirici jöle uyguladıktan sonrasında tarak yardımı ile beraber geriye doğru taranması ile geriye doğru taranma saç stili yapılabilir. Kısaca şekil vermesi de oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Clark Kent saçlar

Superman kahramanının asıl ismi olan Clark Kent’in saç modeli de modern retro saç modelleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Bu saç kesimi ile beraber saçların ön kısımları ile geriye kalan kısımları da çok daha uzun bir hal almalıdır. Ayrıca yana doğru şekil verilmesi de unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir