Kepçe Kulak Erkek Saç Modelleri

Kepçe Kulak Erkek Saç Modelleri

Bir çok saç modelini sırf kepçe kulaklı görünüşü ile yapamayan ve bu kepçe kulaklarıızı nasıl bir saç modeli ile gizleyebileceğinizi anlatacağız.

Her ne kadar kızların uzun saçlara sahip olmasından ötürü belli olmasa da, erkeklerin saçları daha kısa olmasından ötürü kulakları daha belirgin olarak gözükmektedir. Bu nedenle erkekler kepçe kulakları kaybetmek daha zahmetli olacaktır.

Kulakların kepçelik oranı, büyüklük ve genişlik oranına göre kamuflaj yaparak yani kulağın üstünü örtecek şekilde saçların uzatılması önemli bir etkendir. Ancak uzun saçı tercih etmeyen kepçe kulağa sahip erkekler için de bir metot daha mevcuttur. Bu metot ise kulakların üst kısımlarından biraz daha az aldırarak, o kısımların kulak arkasına gelecek şekilde doğru olarak taramak yerine kulağın üstüne dik gelecek şekilde kapatmak daha iyi olacaktır. Ancak bu taramadan sonra sabit kalması adına wax ya da bir jöle yardımı ile destek vermek çok daha iyi olacaktır. Çünkü saçlar rüzgar ya da alışmadığı için sürekli olarak kulağınızın arka tarafına gidebilir.

Bunların haricinde kepçe kulaklara kökten bir çözüm bulmak ve istediğiniz saç modelini kendinize uygulamak için kepçe kulak ameliyatı olabilir ve çok daha rahat edebilirsiniz. Ameliyat haricindeki tek çözüm kulaklarınızı saçla kapatmak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir