Jöleli Bayan Kadın Saç Modelleri

Jöleli Bayan Kadın Saç Modelleri

Kadınların saçlarını kıvırcı yapma metotlarından en bilinenlerinden birisi jölelemektir. Bu yöntem bilinen en eski yöntemler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Son yıllarda da teknolojini ve modanın gelişmesi ile birçok alet ile çeşitli kıvırcık saçlar elde edilebiliyor. Düz saçı olan bayanlar, her zaman kıvırcık saçı olan kişileri özenir ve saçlarını ona benzetmek için çeşitli yollara başvururlar. Bu yollardan istediğinize başvurabilirsiniz. Ancak genel olarak en kolay ve pratik olarak kullanılan yollardan biri ise saçlara jöle sürerek şekillendirmektir.

Saça  jöle nasıl uygulanır?

Saçlarınıza jöle uygulamak istiyorsanız, elinize bir miktar jöleyi yedirmeli, daha sonrasında kafanızı eğerek saçlarınızı aşağı doğru indirmelisiniz. Daha sonrasında ise jöleli olan elleriniz ile tutam alınarak jöleye bulayıp sararak bukleler elde edebilirsinz. Böylece jölelerin kısa bir süre içinde saç yapısına eklenip istediğini şekilde saçınızın olmasına yardımcı olur. Maşa ya da başka yollar ile saçlarınızı kıvırcık bir hale soktuktan sonra da jöle yardımı ile daha kalıcı bir hal alması sağlanabilir. Böylece saçlarınız açılmaz ve gün boyunca sabit kalır.

Bunun haricinde saçı ıslak bir görünüm elde etmesi için de jöle tercih edilebilir. Saçlarınızı arkaya doğru tarama ile beraber jöle sürebilir ve tarakla şekillendirebilirsiniz. Ancak yaparken jöle oranını çok fazla kaçırmamaya dikkat edin.

ıslak saç modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir