Geriye Yatık Erkek Saç Modelleri

Geriye Yatık Erkek Saç Modelleri

Erkeklere göre, her ne kadar kızlar kadar saç modeli bulunmasa da, günümüz modasına göre erkeklerin saçı için de birçok alternatif olduğunu görmekteyiz. Ancak yaz ayı için erkeklere özel oldukça fazla saç modelinin de bulunduğunu söylemek mümkün. Saçlarınız yeteri kadar uzunsa, en etkili modellerden biri ise geriye doğru tarama şekli diyebiliriz. Hem daha rahat, hem de uygulama kısmında oldukça kolay bir saç modeli olduğunu söyleyebiliriz.

Uygulanış şekline gelecek olursak, saçlarınızı yıkayın ve tarak yardımı ile geriye doğru taramaya başlayın. Bundan sonraki adımlarda size tarak kullanmanızı pek önermem. Bunun yerine eliniz ve fön yardımı ile saçlarınızı geriye doğru hafif bir şekilde kurutun. Tam olarak kurutmadan hafif ıslak olarak kaldıktan sonra jöle ya da wax yardımı ile elinizde saçlarınızı parmaklarınızın arasına sokarak geriye doğru taramaya başlayın. Eğer saçlarınızı tam olarak kurutursanız, geriye doğru taraması oldukça zor bir hal alacaktır. Ayrıca ıslak ve parlak saç görünümüne de kavuşarak kendinize çekici bir hava da katabilirsiniz.

Her saç için bu modelin uygun olmadığını belirtelim. İlk olarak eğer saçlarınızı geriye yatık saç modelini uygulamak için ön saçlarınızı uzatmalı ve her zaman bakımını aksatmamalısınız. Bunun haricinde yan kısımları belli bir tercihinize göre kestirebilir ya da üstlerle beraber uzatmaya devam edebilirsiniz. Doğru bir uzunlupa eriştikten sonra saçını geriye doğru yatık saç modeli şeklini alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir