Erkek Ense Saç Modelleri

Erkek Ense Saç Modelleri

Hem kuaförde hem de kendinizin saç kesimlerinde en önemli kesim bölgelerinden birisi ensedir. Tıpkı saçın genelindeki gibi ense içinde bazı tüyolar bulunmaktadır. Günümüzde ise ön planda olan iki adet farklı ense traşı için model bulunur. Bu modeller hakkında bilgi verecek olursak;

Naturel Ense Modeli

Naturel ense saç modellerinde, ense kısmı çizgi halinde düz olmayan, kısalıp sıfır şekle inen ense tıraş modelidir. Naturel ense tıraşlarında genel olarak ustura ya da jilet gibi aletler tercih edilmez. Bunun yerine sadece numaralı tıraş makineleri kullanılabilir.

Naturel ense tıraşı, ensenin doğal bir şekilde çizgisini bozmadan yapması ile gerçekleşmektedir. Bu sayede arkadan enseye bakıldığında, tek ve düz bir şekilde çizgi olarak gözükmemektedir.

Çizgi Ense Modeli

Erkekler arasında oldukça fazla tercih edilen modellerden biri de çizgi ense modelidir. Bu model ile beraber uzun seneler boyu erkekler arasında yaygın bir şekilde kullanılmıştır. Model ile beraber enseler, bir çizgi ya da hafif yarım ay şeklinde bir çizgi edası ile şekil almaktadır. Bu modeli doğal saç yapısına uygun olmaması haricinde oldukça fazla tercih edilen bir model türü olduğunu söyleyebiliriz.

Sizde kendinize yakışan en iyi erkek ense saç modeline bakabilir ve deneyebilirsiniz. Ancak yine de günümüz modasının naturel ense modeline çok daha yatkın olduğunu belirtelim.

erkek ense saç modelleri erkek saç ense modelleri 2015 2016 2017 2018 2019 2020 erkek ense saç kesimi erkek ense saç şekilleri erkek ense uzun saç modelleri kısa ense saç modelleri erkek ense traşı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir