Düğün Nişan Bayan Kadın Saç Modelleri

Düğün Nişan Bayan Kadın Saç Modelleri

Gelin saçı ve makyajın ilk provası olarak nişan saçı ve makyajı olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik de nisan başı yaptırırken oldukça fazla seçeneğinizin olduğunu söyleyebiliriz. Önemli olan ise tarzınıza uygun olarak saç modellerini tercih etmektir. Ancak size uygun saç model nedir? Cevabını bulmak içim yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Yüz şekli, hem saç hem de makyaj için oldukça önemli bir kriter olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü yüzünüde kusurlu olan neyi kamufle etmek isterseniz, saç ve makyaj ile bunları gizleyebilirsiniz.

Oval, yuvarlak, kare, kalp ve dikdörtgen en yaygın yüz şekilleri arasındadır. Her yüz şekline uygun olarak ieal saç modelleri bulunmaktadır. Siz de yüz şeklinize uygun olan saç modelleri ile nişan gününde çok daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Oval yüz tipi saç modelleri için en ideal yüz tiplerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Neredeyse tüm saç modelleri uygundur ve yakışır. Bu yüz tipine sahip iseniz, yüz hatlarınızı ortaya çıkan saç modellerini tercih edebilirsiniz. Topuz ve at kuyruğu modellerini çok daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yuvarlak yüz tipine göre nisan saç tipi modellerine bakacak olursak, yanakların dolgun ve elmacık kemiklernin belirsiz olduğunu söyleyebiliriz. Yanlardan ayrılmış ve dağınık şekildeki topuzlara yönelebilirsiniz. Yüz hatlarınızı daire şeklinden çıkararak oval şekle sokacak hamleler uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir