Amerikan Tıraşı Traşı Saç Modelleri

Amerikan Tıraşı Saç Modelleri

Amerikan tıraşı saç modelleri, son yıllarda oldukça popüler kesimlerden biri haline gelen, oldukça fazla kullanılan saç türlerinden biridir. Aradan kaç yıl geçerse geçsin modası asla geçmeyen ve günümüzde de birçok kişiye uygun şekilde yakışan saç kesim tercihleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Asıl Amerikan tıraşının doğuşu ise, İkinci Dünya Savaşı sonrasında kullanılması ile yayılmıştır. 2000’li senelerin başlarında ise futbolcular ve ünlü sanatçılar sıkça kullanmış ve moda olmuştur.

Amerikan Tıraşı Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Amerikan tıraşı saç modelinde üstler uzun, alt kısımlar ise kısa bir şekilde saç uygulanır. Amerikan tıraşında saçların farklı bölümleri arasında bağımsız ve belli olmayan çizgiler ve görüntüler elde edilir. Saç yanı ve arkası üstlere göre daha kısa bir şekilde kesimi yapılır. Bu nedenden ötürü saçların yanlarını kesmek için genel olarak tıraş makinesi kullanılır.

Erkeklerin saç kesimi denildiğinde klasik modellerden biri haline gelen amerikan tıraşı, erkekler arasında en trend olan saç modelidir denilebilir. Ayrıca birçok kafa şekli içinde uygun olmasından ötürü, amerikan tıraşını tercih eden birçok birey de amerikan kesiminden sonra mutlu bir şekilde berberden ayrılacak diyebiliriz.

Son on yıldır ülkemizdeki birçok erkek tarafından tercih edilen amerikan saç modelleri, modası geçmeyen ve hala da geçmeyecek gibi bir saç kesim modeli olduğunu bizlere her geçen gün göstermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir